تبلیغات
وبلاگ مهدی ابراهیمی - مطالب تیر 1395
دوشنبه 28 تیر 1395  03:33 ب.ظ    ویرایش: دوشنبه 28 تیر 1395 03:38 ب.ظ
نوع مطلب: سفر نگاری ،

همدان یکی از شهرهای باستانی و تاریخی ایران است.این شهر را معمولا به دو نشانه شخصیت تاثیر گذاری فرهنگی و علمی می شناسند.باباطاهر عریان و ابوعلی سینا.
از ورودی جاده تهران که به همدان وارد می شوید، اولین میدان سرسبز و در بلندی میدان آرامگاه باباطاهر دیده می شود.وقتی ما رسیدیم خیلی شلوغ بود.تعطیلات چند روزه عید فطر فرصتی شده بود مردم خودشان را به شهرهای مورد علاقه شان برسانند.به ناچار شب را همان اطراف میدان استراحت کردیم.آرامگاه با معماری ایرانی ساخته شده است.

   


نظرات()  
شنبه 5 تیر 1395  11:32 ب.ظ    ویرایش: شنبه 5 تیر 1395 11:51 ب.ظ

1- یکی از چیزهایی که برای انسان های فرهنگی در دنیا باقی می ماند ، کتاب است.مثلا همین اصول کافی!یا همین مجموعه الغدیر علامه امینی ، یا همین مفاتیح الجنان یا مفاتیح الحیات! الان از همه دستاوردهای فرهنگی و علمای قبلی همین ها مانده است.تصور کنید الان مثلا تفسیر هانبود، ما چی داشتیم؟! آیا ولایت فقیه داشتیم؟ آیا امام خمینی داشتیم.و هزاران سوال دیگر.
زندگی چند شهید مدافع حرم را که نگاه می کنم می بینم بخشی از زندگی اینها با کتاب مانوس بودند.یا همین شهید آستانه پرست یا شهید کامیاب! کتاب انسان ساز بوده است.این قدرت کتاب است که اجازه نمی دهد حرم اهل بیت خراب شود.یاد بخشی از فیلم عبدالعظیم حسنی افتادم وقتی که  جوانانی خودشان را به لباس نظامی آراسته بودند که علیه خلفا قیام کنند،حضرت عبدلعظیم فرمودند خودتان را به لباس علم مجهز کنید.
2- بخشی از مشکلات زندگی با خواندن حل می شود.البته بخشی را باید حتما به متخصص کارآزموده سپرد.
این که ما برای همه کارها فرصت داریم به جز کتاب! و این بیماری را سازمان ها و نهادها سرایت دادند.این که هر کتاب نخوانی می تواند کارمند باشد ، و حقوق بگیرد!این دامن زدن به کتاب نخوانی است.
3- این که کسی حاضر است ماهی 10 هزار تومان بسته اینترنت بخرد و خودش را سرگرم کند ، یک چالش فرهنگی است.یعنی پول می دهد که جک بخواند.حالا همین جک را در جمع های خانوادگی تعریف می کنند.
4- به جای مصرف شبکه ، کتاب مصرف کنیم.مصرف کتاب بنیادهای فکری مان را تقویت می کند.زندگی مان را آسان تر می کند.

   


نظرات()  
شنبه 5 تیر 1395  11:30 ب.ظ    ویرایش: شنبه 5 تیر 1395 11:31 ب.ظ
نوع مطلب: کتاب نگاری ،

قندان های همیشه پر ، روایت های کوتاهی است که علی رضا اشرفی نسب به سفارش انتشارات بوی شهر بهشت به ممنوعیت روضه و مراسم عزاداری در دوران رضاخان پرداخته است.این کتاب 5000 تومان قیمت گذاری شده است.


dcv

   


نظرات()  

وبلاگ مهدی ابراهیمی