دوشنبه 23 اردیبهشت 1392  ساعت 22 و 12 دقیقه و 04 ثانیه    ویرایش: دوشنبه 23 اردیبهشت 1392 ساعت 22 و 15 دقیقه و 03 ثانیه
نوع مطلب: روز نگاری ،

«تقویت نهاد خانواده» و «احترام و تکریم زن» دو نیاز فوری جامعه است.امام خامنه ای
این مطلب نیازمند هیچ توضیح ، تفسیر ، تاخیر در اجرا و ...ندارد!

   


نظرات()  
یکشنبه 22 اردیبهشت 1392  ساعت 23 و 19 دقیقه و 33 ثانیه    ویرایش: دوشنبه 23 اردیبهشت 1392 ساعت 06 و 36 دقیقه و 11 ثانیه
نوع مطلب:

1- حاشیه شهر مشهد سال هاست  به انواع اسامی غربی مانند  " سکونت گاههای غیر رسمی " ، " حاشیه نشینان " ، "مناطق غیر برخوردار"  ، "ساکنین حاشیه نشین" ، " مهاجران کم درآمد" " اقشار آسیب پذیر " ، " مناطق جرم خیز" و  نام گذاری شده اند ...اما واقعیت این است که تعداد زیادی از این خانوارها ، " محروم و مستضعف " هستند. هم مستضعف اقتصادی و هم مستضعف فرهنگی.
و حکم خانواده مستضعف مشخص است.بخش زیادی از این مناطق طی سالهای گذشته حداقل هایی از امکانات محیطی برخوردار شده اند اما هنوز در سبک زندگی مستضعف هستند و نیازمند توجه شبانه روزی بیشتر.
کسانی که آستین بالا زده اند تا برای شهر مشهد کاری بکنند کارستان ؛نیازمند طرح راهبردی برای مستضعفین مشهد هستند؛ قشری که خیلی خیلی نیازمند خدمت هستند.

   


نظرات()  
پنجشنبه 19 اردیبهشت 1392  ساعت 14 و 18 دقیقه و 57 ثانیه    ویرایش: جمعه 20 اردیبهشت 1392 ساعت 18 و 20 دقیقه و 47 ثانیه
نوع مطلب: کتاب نگاری ،

1- فرهنگ کتابخوانی در همه شهرها نیاز به تجدید نظر در روش وعملکرد دارد.در مشهد از همه جا بیشتر.سرانه کتابخانه های عمومی در شهر 3 میلیون نفری بسیار ناچیز است.به دلیل عملکرد کلیشه ای در برگزاری مسابقات کتابخوانی و گاهی اوقات به لجن کشیدن آن ( تولید کتاب برای مسابقه) ، تحمیل کتاب به مخاطب با زور جایزه وباز بدقولی های سازمان ها و نهادها در جایزه ها! وضعیت سرانه کتابخوانی را واقعا اسف بار کرده است.کتاب که باید مونس و همدم تنهایی ها و خلوت انسان باشد ، نه تنها در سبد خانواده جایگاهی ندارد که گاهی اوقات خرید بسته ای چیپس و پفک بر آن ارجحیت می یابد.برای کارهای بزرگی مانند نهضت کتابخوانی ، نیازمند چرخه ی تولید ، توزیع و مصرف هستیم.و خنده دار است که هنوز تبلیغ کتاب در شبکه های رسانه ای و روزنامه ها به مثابه ی معرفی یخچال و ...تبلیغ پفک است.

2- " ای بابا کی دیگه حالا کتاب می خواند؟ " این تک جمله به معنای تسلیم شدن و در موضع انفعال قرار گرفتن همه مسوولان فرهنگی است.این بیماری فرهنگی به خانواده هم سرایت می کند.وقتی برنامه ریزان فرهنگی تسلیم می شوند ، مردم به تبع آن در گرفتاری های روزمره از کتاب غفلت و گاهی مخالفت می کنند.خودم در یک فروشگاه دیدم خانواده ای را که در برابر اصرار فرزندش برای خرید کتاب مقاومت می کرد.ولی در سبدشان تعداد زیادی کالای غیرضرور خوردنی و صرفا شیک دیده می شد.

3- مشهد نیازمند یک ستاد راهبری فرهنگ کتابخوانی است که بتواند با یک برنامه ی 3 ساله کوتاه مدت اوضاع و احوال فعلی را سر وسامانی دهد.

   


نظرات()  
  • کل صفحات:3  
  • 1
  • 2
  • 3
  •   

مهدی ابراهیمی

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات