دوشنبه 15 خرداد 1396  ساعت 11 و 19 دقیقه و 00 ثانیه    ویرایش: - -
نوع مطلب: روز نگاری ،


برخی ها اصرار دارند، امام خمینی رهبر فقید ایران باشد.رهبری مهربان، عارف، بلند مرتبه و محبوب دل ها و ...که در مرز جمهوری اسلامی ایران هر ساله تکریم و تعظیم شود.جمله های هر ساله ای از اینترنت و منابع دم دستی و حتی از جملات صفحه اول کتاب های درسی مقطع دبستان و دوره اول انتخاب و دیوار نویسی هم بشود.

از این منظر رهبر فقیدجمهوری اسلامی ایران از سال ۴۲ نهضتی را آغاز و در بهمن ۵۷ به پیروزی می رساند و بعد جمهوری اسلامی را پایه گذاری و بعدتر دفاع مقدس را حکیمانه فرماندهی و با نوشیدن جام زهر و هزاران اما و اگر، دار فانی را وداع و باثبت میلیون ها تشییع کننده در گینس از دنیا می رود.

و الان بیشترین عکس ها در فضای مجازی همین وداع افتخار آمیز گینسی است که بین مخاطبان جابه جا می شود.

این رهبر را آمریکا و انگلیس هم قبول دارند و حتی حاضرند پیشوند آیت الله را به خمینی اضافه کنند.

اگر خمینی در جغرافیای ایران جا بگیرد حتی حاضرند هر سال چند کارشناس زبده و آگاه هم دعوت کنند و اندیشه هایش را نقد و بررسی کنند و مثلا ۹ تا از تفکرات ایشان را تحسین کنند و یکی را هم رد کنند تا ضمن رعایت بی طرفی رسانه ای، تجلیل نامه ای هم منتشر کرده باشند.

اما حقیقت امام انقلاب اسلامی با رهبر جمهوری اسلامی چیز دیگری است و از این منظر کاملا در رسانه ها، گفته ها ، نوشته ها و فیلم های آنان شدیدا بایکوت و سانسور می شود.

حقیقت آن است که خمینی با بیان اندیشه اسلام ناب محمدی پس از ۱۴ قرن و تبدیل آن به نظام سیاسی در مقابل اسلام آمریکایی همه هیمنه ی گفتمان مسلط برجهان را به چالش کشیده است.بنابراین مساله امام خمینی جدی تر از تشکیل جمهوری اسلامی است.

انقلاب اسلامی بر آمده از اسلامیت و جمهوریت دقیقا در منطقه ایست که دهها قرن پیش یکبار تمام دنیا را تصرف کرده بود و نگرانی غرب و آمریکا از همین است که بار دیگر منافع جهانی آنها در اقصی نقاط جهان به خطر افتد اگر چه تا حدود زیادی مستضعفان و محرومان عالم حیات دوباره ای یافته و کما بیش خود را با هیمنه نظام سلطه درگیر کرده اند.

از این جهت ، انقلاب اسلامی به امامت خمینی ، صرفا در مرزهای جغرافیایی ایران به دنبال سرنگونی نظام سلطه نیست.چرا که ایشان در پیامی به مناسبت تشکیل بسیج مستضفین می فرمایند:

باید بسیجیان #جهان_اسلام در فكر ایجاد حكومت بزرگ اسلامى باشند و این شدنى است، چرا كه بسیج تنها منحصر به ایران اسلامى نیست، باید هسته هاى مقاومت را در #تمامى_جهان به وجود آورد و در مقابل شرق و غرب ایستاد. شما در جنگ تحمیلى نشان دادید كه با مدیریت صحیح و خوب مى توان اسلام را فاتح جهان نمود. شما باید بدانید كه كارتان به پایان نرسیده، #انقلاب_اسلامى در #جهان نیازمند فداکاریهاى شماست و مسئولین تنها با پشتوانه شماست كه مى توانند به تمامى تشنگان حقیقت و صداقت اثبات كنند كه بدون_امریكا و شوروى مى شود به زندگى مسالمت آمیز توأم با صلح و آزادى رسید.

از این جملات کمتر نوشته ایم و کمتر تبلیغ کرده ایم اما در عوض این جمله را همه ما در دیوار نوشته ها و پرده ها خواندیم و برجسته سازی کردیم.در صورتی که این جمله در مقدمه پیام امام خمینی به مناسبت تشکیل بسیج است:

" بسیج لشكر مخلص خداست".

اماپیام امام خمینی به مناسبت تشکیل بسیج #جهانی است و اهمیت مطالب ایشان در ادامه پیام تا کنون برجسته سازی نشده است.

در پیام به مناسبت سالروز شهادت حجاج ایرانی و حضور جهانی مسلمانان در حج چنین می فرمایند:

البته ما این واقعیت و حقیقت را در سیاست خارجی و بین الملل اسلامی مان بارهااعلام نموده ایم كه درصدد گسترش نفوذ #اسلام_در_جهان و كم كردن سلطه جهانخواران بوده و هستیم. حال اگر نوكران امریكا نام این سیاست را توسعه طلبی و تفكر تشكیل امپراتوری بزرگ می‌گذارند، از آن باكی نداریم و استقبال می‌كنیم. ما درصدد#خشكانیدن ریشه ‌های فاسد صهیونیزم، سرمایه داری و كمونیزم در #جهان هستیم.

با توجه به محدودیت فضای مجازی سعی شد به اختصار تفاوت رهبر جمهوری اسلامی و امام انقلاب اسلامی از دو پیام جهانی ایشان تبیین شود.

https://t.me/noughteh

   


نظرات()  
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

مهدی ابراهیمی

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic