شنبه 5 تیر 1395  ساعت 23 و 32 دقیقه و 53 ثانیه    ویرایش: شنبه 5 تیر 1395 ساعت 23 و 51 دقیقه و 27 ثانیه

1- یکی از چیزهایی که برای انسان های فرهنگی در دنیا باقی می ماند ، کتاب است.مثلا همین اصول کافی!یا همین مجموعه الغدیر علامه امینی ، یا همین مفاتیح الجنان یا مفاتیح الحیات! الان از همه دستاوردهای فرهنگی و علمای قبلی همین ها مانده است.تصور کنید الان مثلا تفسیر هانبود، ما چی داشتیم؟! آیا ولایت فقیه داشتیم؟ آیا امام خمینی داشتیم.و هزاران سوال دیگر.
زندگی چند شهید مدافع حرم را که نگاه می کنم می بینم بخشی از زندگی اینها با کتاب مانوس بودند.یا همین شهید آستانه پرست یا شهید کامیاب! کتاب انسان ساز بوده است.این قدرت کتاب است که اجازه نمی دهد حرم اهل بیت خراب شود.یاد بخشی از فیلم عبدالعظیم حسنی افتادم وقتی که  جوانانی خودشان را به لباس نظامی آراسته بودند که علیه خلفا قیام کنند،حضرت عبدلعظیم فرمودند خودتان را به لباس علم مجهز کنید.
2- بخشی از مشکلات زندگی با خواندن حل می شود.البته بخشی را باید حتما به متخصص کارآزموده سپرد.
این که ما برای همه کارها فرصت داریم به جز کتاب! و این بیماری را سازمان ها و نهادها سرایت دادند.این که هر کتاب نخوانی می تواند کارمند باشد ، و حقوق بگیرد!این دامن زدن به کتاب نخوانی است.
3- این که کسی حاضر است ماهی 10 هزار تومان بسته اینترنت بخرد و خودش را سرگرم کند ، یک چالش فرهنگی است.یعنی پول می دهد که جک بخواند.حالا همین جک را در جمع های خانوادگی تعریف می کنند.
4- به جای مصرف شبکه ، کتاب مصرف کنیم.مصرف کتاب بنیادهای فکری مان را تقویت می کند.زندگی مان را آسان تر می کند.

   


نظرات()  
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

مهدی ابراهیمی

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات