گفت وگوهایمان با #مهدی_یک_پسر ساعت ها طول کشیده است. خلاصه و کلید واژه هایی از حوزه فرهنگ و هنر ، خلاقیت و نوآوری فرهنگی را منتشر می کنم. او اولین پارک مفهومی زیارت را در مشهد طراحی و اجرا کرد ونشان داد می توان در حوزه فرهنگ و زیارت نیم نگاهی به اقتصاد ( نه درآمد زایی و نه سودآوری) هم داشت. بر اساس آمارها بیش از ۴۰۰ هزار نفر از پارک مفهومی زیارت در پارک وحدت بازدید کرده اند.
مهدی یک پسر سابقه طراحی سوغات فرهنگی ، سابقه برگزاری نمایشگاه سرمایه گذاری مشهد،عضو شورای فرهنگ شهروندی شهرداری را درکارنامه و امروز هم طراحی باغ موزه دفاع مقدس را به عهده دارد.
🔹️فرصت هزینه در سایر معاونت های شهرداری بیشتر از سازمان فرهنگی است. فعالت فرهنگی و اجتماعی نباید محدود به یک سازمان مجموعه شهرداری باشد.
🔸️ماموریت بسیاری از معاونت و سازمان های دیگر هم فرهنگی و هنری است.


🔸️یکی از مهم ترین ضعف های حوزه فرهنگی در سالیان گذشته ضعف مطالعات عمیق فرهنگی بوده و هست.
🔹️حوزه فرهنگ هر روز با مسائل مختلف روبروست بنابراین کارشناسان حوزه فرهنگی در این زمینه مجبورند خودشان را به روز نگه دارند واین فرصت است. اگر به روزرسانی نشوند ومطالعه نکنند و خلاق نباشند از تحولات فرهنگی و اجتماعی مردم عقب می مانند.
🔹️حتی ستون پل ها که زمخت است می تواند تبدیل به یک اثر فرهنگی شود. این همان چیزی است که نباید کار فرهنگی و هنری محدود به سازمان باشد. همه سیمای شهر این ظرفیت را دارد.
🔹️شخصیت های باهوش و آزاده در مشهد زیاد هستند و باید از ظرفیت آنها استفاده کرد.
🔹️کارفرهنگی در رستوران ها، لبای فروشی ها و پاساژهاست. آنجا ست که سبک زندگی مردم عوض می شود. غذا یکی از فرصت های مشهد است
🔹️سرمایه گذاری فرهنگی و جذب سرمایه گذاری برای حوزه فرهنگ یک نکته جدی است
🔹️بوستان های موضوعی در زیر ساخت های فرهنگی یک کار اساسی است. البته ناقص انجام می شود.
🔹️کارآفرینی فرهنگی، نوآوری و فناوری مساله مهمی است که باید جدی گرفته شود.
🔹️مساله کیفیت زندگی در شهر یکی از دغدغه هاست. مردم در این زمینه دغدغه مند هستند. کیفیت زندگی در مشهد یکی از مطالبات عمومی است.
🔹️تدوین برنامه های بلند مدت و میان مدت ، یک گام اساسی برای تحول فرهنگی و هنری در شهر است
🔹️آفت کارهای تشکیلاتی رفاقت با اشخاص سیاسی است وسیاسی شدن حوزه فرهنگ هم یک آفت است

 

 

 

Template Design:Dima Group