آقای ابراهیم زره ساز پیش از مدیریت کانون پرورش فکری خراسان رضوی، معاون فرهنگی حوزه هنری و سابقه کار فرهنگی در ارشاد را کارنامه خود دارد.گزیده چند ساعت گفت و گو تقدیم شما می شود.
فرهنگِ مشهد در بین عامه ناپایدار است. اما در تهران فرهنگ تهران پایدار و غالب است. یعنی وقتی فردی وارد تهران می شود سعی می کند حداقل لهجه و زبان گفت و گو وارتباط را به تهران نزدیک کند.

فرهنگِ مشهد در بین عامه ناپایدار است. اما در تهران فرهنگ تهران پایدار و غالب است. یعنی وقتی فردی وارد تهران می شود سعی می کند حداقل لهجه و زبان گفت و گو وارتباط را به تهران نزدیک کند.
البته در بین نخبگان و فرهیختگان مشهد طی سال های اخیر این پایداری فرهنگ دیده می شود ولی هنوز بین عامه ضعف داریم.


از دغدغه های ما،هویتمندی کودک خراسانی و مشهدی است.اگرهویت دینی، تاریخی و انقلابی برای کودک امروز شکل نگیرد، کودک و نوجوان آینده به مشکلات جبران ناپذیری در تکامل شخصیت فردی و اجتماعی مواجه خواهد شد.
تولید قصه و داستان با محوریت داستان های قرآنی ، داستان های شاهنامه و انقلاب را برای هم برای محتوی سازی و هم الگوبخشی در اولویت قرار دادیم.در تولید و اجرای قصه های قرآنی تنها هستیم و تقریبا هیچ دستگاهی همراهی نمی کند.
نمایش افسانه ماربه دوش به کارگردانی محمد جهان پا و تولید عروسک های غول پیکر دهه شصت و شادپیمایی در راهپیمایی ۲۲ بهمن سال قبل با همین هدف هویت بخشی تولید و اجرا شده است.
یکی از مهم دغدغه ها برای دستگاه های فرهنگی به روز شدن است. اگر به روز نباشیم از خواسته ها و نیازهای کودک و نوجوان عقب می مانیم. در فضای مجازی ، گیم نت ها و بازی ها و کتاب نباید عقب بمانبم. جبهه دشمن در این زمینه ها فعال است.
هزار جلد کتاب کودک از نیازهای امروز کودکان و نوجوانان عضو کانون عقب هستیم! مشکل تامین منابع داریم.
فعالیت های کانون با محوریت کتاب و ۸۵ نوع فعالیت آموزشی داریم.یعنی ۸۵ فعالیت آموزشی با محوریت کتاب و کاملا تخصصی در مراکز وابسته به کانون و کتابخانه های کودک انجام می شود.
از تشکل های تخصصی کودک هم دعوت می کینم و هم در حد بضاعت حمایت می کنیم. در موضوع آموزش مربی کودک که یکی از مشکلات است آمادگی همکاری با تشکل های فرهنگی هستیم.
در سفر به شهرستان ها از بچه ها می خواهیم آرزوهایشان را بنویسند. حدود۸۰ درصد کودکان می خواهند خواهر وبرادر داشته باشند! این یک هشدار فرهنگی نیست؟!
مدیریت شهری قائل به کار تخصصی در حوزه کودکان نبوده است. مثلا بچه ها می توانند در جانمایی، داوری، تولید محتوی تخصصی که مخاطب آن کودک استفاده کند

 

 

 

Template Design:Dima Group